Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

APACHE ze Zlaté Jalny získal ocenění BOB

(administrator, 8. 10. 2007 2:47)

Včera, v neděli 7.10.2007, jsme se zůčastnili pro nás velmi důležité, bodované, mezinárodní výstavy pejsků v Českých Budějovicích.
APACHE vystavoval v třídě mladých a ve finálním kruhu o nejlepšího psa plemene Ruský Toy se dokonce potkal se svou maminkou Toscou. Posuzovatelce, paní Zdeňce Holmerové se APACHE líbil. Napsala mu do posudku: "správný tělesný rámec, bez fontanely, nůžkový skus, výborná pigmentace, uši klopené, zatím málo osrstěné, výborný hrudník, velmi pěkná horní linie, dobře utvářené tlapky se slabším osrstěním, dobře úhlené končetiny, dynamický pohyb, pěkná prezentace".
V konkurenců psů své třídy získal ocenění VÝBORNÝ 1 a CAJC.
Ve finálním kruhu o nejlepšího psa plemene získal titul BOB (Best Of Breed). Velice si tohoto ocenění vážíme, protože jej pejsek APACHE ze Zlaté Jalny získal cca 4 dny po oslavách svých 9-ti měsíčních narozenin.

Úspěch Apache v třídě dorostu

(administrator, 8. 10. 2007 2:37)

Rádi se účastníme výstav pořádaných Klubem Chovatelů Málopočetných Plemen. Byli jsme v sobotu, 29. září 2007, již na druhé takové výstavě, pořádané v Mladé Boleslavi. Je zde k vidění velký počet pěkných psů a fenek. Náš APACHE zde byl prozatím za třídu dorostu.
I přes konkurenci ve své třídě, kde byl i ruský importovaný pejsek, získal náš APACHE známku VELMI NADĚJNÝ 1.
Velice si vážíme rad do budoucna, které nám udělil i mezinárodní posuzovatel, pan Ing. Leoš Jančík.
Pan Jančík našemu pejskovi napsal do posudku: "osmiměsíční pes ve správném typu, hezká hlava, korektní skus, ucho není ještě úplně pevné, oko středně tmavé, výborná pigmentace nosu, korektní krk, korektní horní linie, i ocas, srst standardní, valrata jsou obě." Rady, které jsme si odnesli se týkali výživy, která by našemu pejskovi měla pomoci zesílit v oblasti hrudníku. Za tuto, pro nás velice cennou radu, mnohokrát děkujeme.

Úspěch Apache na klubové výstavě

(administrator, 12. 6. 2007 22:34)

V sobotu 9.6.2007, byl VINI na klubové výstavě. Pejskovi přálo nejenom pěkné počasí, ale získal na této výstavě i medaili "za statečnost". Paní rozhodčí Olga Dolejšová mu k známce VELMI NADĚJNÝ 1 napsala: dobře stavěný pes, korektní hlava, správně nasazené ucho, tmavé oko, pěkný pigment, rovný hřbet, dobrý postoj a pohyb. Tím nám udělala velikou radost.
Radost nám udělala i další návštěva výstavy. Setra našeho pejska, "Tina". Ta získala také umístění VELMI NADĚJNÝ 1. Takže chovatelská stanice Zlatá Jalna bodovala :o)
Bylo tady k vidění i spousta majitelů ruských toyů (celkem 20) a všichni byli náramně rozkošní.

První Apačův úspěch

(administrator, 25. 4. 2007 22:05)

V neděli 22.4.2007, byl Vini oceněn na XXV. Mezinárodní výstavě psů všech plemen, ve třídě štěňat/ psů/ russian toy, paní rozhodčí Ing. A Košťálovou, jako VELMI NADĚJNÝ. Vini je úplně první štěňátko /ze tří/, které reprezentovalo chovatelskou stanici "Ze Zlaté Jalny", v plemeni Russian Toy. Paní rozhodčí o pejskovi napsala: 3 měsíční pejsek, velmi pěkně stavěné štěně, správného formátu, štěněčí strst, pěkně modelovaná hlava, velmi pěkné, poloklopené ouško, krásný tmavý pigment, nůžkový skus, hřbetní linie odpovídá věku, velmi pěkně tvarovaný hrudník, korektní úhlení a již správný pohyb vpřed. Paní rozhodčí nezapoměla napsat také pochvalu za kulturní vložku v kruhu: tanec se psem:o) To když pejsek čekal pamlsek a paničce to nedocházelo:o)

Kontakt

Petra Blatna (Toyen)
Prague, Czech Republic
petra.buskova@centrum.cz

Elena Valinkina (ot Valensii)
St. Petersburg, Russia
valencua@mail.ru

Renata Dolezalova (Moomoon)
Decin, Czech Republic
moomoon@seznam.cz