Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

EUROPEAN DOG SHOW 2008 - BUDAPEST

(administrator, 6. 10. 2008 1:29)

Přidali jsme dnes tabulové výsledby z výstavy za naše plemeno. Pro ty, kteří se neúčastnili: v ČR by ruští šampióni neuspěli tak dobře. Nechte si o tom někdy vyprávět:o))
http://www.ruskytoy.estranky.cz/stranka/edsb/

Krajská výstava Rybníky 2008 - ročník I.

(administrator, 14. 9. 2008 22:15)

Výstavní sezonu 2008/2008 jsme zahájili Krajsou výstavou v Rybníkách u Příbrami na prvním ročníku v sobotu, 6.9.2008. Výstava měla vysokou úroveň a relitavně vysokou účast. Našeho Apache posuzovala paní Satu Stenroos z Finska. Napsala našemu pejskovi: výborný typ, velmi dobře stavěné tělo a dobré propozice. Hezká hlava a výraz. Dobře stavěné přední nohy. Dostatečné úhlení. Dobrá horní linie. Výborná kvalita srsti. Hezký pohyb. Pejsek si odnesl ocenění V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.

Dovolená 2008/08

(administrator, 10. 8. 2008 1:00)

Tak už jsme dlouho nebyli na výstavě. Tak jsme alespoň dali do fotogalerie "výlety", fotky z naší krátké dovolené.

KLUBOVKA KCHMPP CZ 06/2008

(administrator, 21. 6. 2008 21:40)

Dnes jsme se účastnili klubovky KCHMPP. Na výstavě posuzoval pan Karel Hořák, který seznamoval publikum jasně a srozumitelně se svými stanovisky a byl velice vtipný. Choval se i jemně k pejskům. Z Mladé Boleslavi si APACHE odvezl V1 + CAC ve Mezitřídě. Do posudku napsal: 18 měs. pes, výborná samčí hlava, správné oko, vynikající kostra, odpovídající hrudník i srst, skus nůžkový, úplný skvělý pigment, i přes ne zcela luxusní předvedení pes uchvátil rozhodčího svým pohybem a mohutnou kostrou. Potud posudek.
Je jasné, že když APACHE zaregistroval hárající papilonku, tak se snažil k ní dostat. Holt je to junák, ale skok ze stolu byl dost krkolomný a vypadalo to ošklivě.
Posudek nás také těší proto, že pan rozhodčí týden před touto klubovkou posuzoval 80 Ruských Toyů v Moskvě, takže srovnání měl i z matičky Rusi.

Almanach 2008 v Praze

(administrator, 19. 6. 2008 21:27)

Dnes jsme na Poště převzali balík almanachů. SUPER!!

Premiéra na Oblastní výstavě v Praze

(administrator, 15. 6. 2008 22:00)

Tuto sobotu jsme vyrazili na krásnou, komorní výstavu do pražských Kunratic. Počasí se vydařilo a tak jsme si tuto výstavu pod širým nebem v zámeckém parku užívali.Vini představil na druhém konci špagátu nového "handlera" a pořádně ho zaškolil. Odnesl si od pana rozhodčího Andraše Polgara /CZ/ V1 a titul Oblastní vítěz.
Moc pěkně se pořadatelům vydařil i závěrečný kruh. Neprobíhal klasickým způsobem hodnocení a prezentace. Každý účastník závěrečného kruhu musel divákům představit své plemeno psa.

Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích

(administrator, 26. 5. 2008 0:16)

Tuto neděli, 25.5.2008, jsme i přes nám ztížené podmínky (auto v opravě), dorazili vklakem do Litoměřic, kde se konala mezinárodní výstava psů. Počasí nám velmi přálo. Sešlo se tady hodně pejsků našeho plemenea vypadalo to zde trochu jako na klubovce:o) Pan rozhodčí Pawel Szemraj /PL/ nám udělil titul CAC v mezitřídě.

Spring DUODANUBE Bratislava

(administrator, 20. 5. 2008 0:11)

Tento víkend 17. a 18. května jsme dorazili s pejskem APACHEm na slovenské výstaviště Incheba a sklidili jsme 2 x CAC ve střední třídě. V sobotu posuzoval pan Ing. Jaroslav Matyáš /SK/ a v neděli paní Libuše Ubrová /CZ/. Oba posudky hodnotili našeho pejska na výbornou.

APACHE na klubovce KCHMPP SK

(administrator, 11. 5. 2008 23:38)

Tento víkend, v sobotu 11.5.2007, jsme se účastnili klubové výstavy KCHMPP SK, v nádherném slovenském, horském středisku REMATA u Prievidze.
Počasí se vydařilo. Z této komorní výstavy si APACHE odnesl V1, CAC, Klubový víťaz a nakonec i z kruhu z konkurencí BOB. Rakouská posuzovatelka, paní Karin Bernardis /A/, našemu pejskovi napsala do posudku: pekný typický pes, výborný typ, správna hlava, nožnicový skus, veľmi dobrý predok a telo, typická pekná srsť, dobrý a voľný pohyb.

Blogujte s námi

(administrator, 3. 5. 2008 0:46)

Vážení návštěvníci našich stránek. Právě jsme na http://russiantoy.blog.cz/ otevřeli diskuzní fórum. Blogujte (pokláboste) a podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti a nápady na téma pejsci. Pokud máte chovatelskou stanici a nabízíte k odběru "moskeváčky" dejte nám vědět a domluvíme se pro Vás na zveřejnění inzerátu zdarma.

APACHE na Pojizerské výstavě

(administrator, 26. 4. 2008 17:00)

Dnešní sobotní dopoledne se náš pejsek APACHE účastnil IX. Pojizerské výstavy psů v Mladé boleslavi. APACHE vystavoval na této Krajské výstavě ještě (a pravděpodobně naposled) ve třídě mladých. Vyhrál vše co se v této třídě vyhrát dalo. Rozhodčí, Mgr. Božena Ovesná, mu udělila známku výborná 1, a titul Vítěz třídy.

APACHE /nový klubový junior champion/

(administrator, 20. 4. 2008 23:41)

Dnes, 20.4.2008, jsme se účastnili mezinárodní výstavy v Českých budějovicích. Českobudějovickou výstavu považujeme za naši domovskou výstavu, které se pravidelně účastníme. Důvodem není pouze to, že se zde narodila majitelka pejska Apache, ale zde byl také náš pejsek poprvé vystavován jako štěňátko.
Ráno jsme si vyzvedli katalog a zjistili dvě věci. Jako tradičně bude naše plemeno vystavováno jako poslední, to znamená asi 80 jiných pejsků před námi. A to nejdůležitěší: konkurence není sice početná, ale zato kvalitní. Proto jsme byli až do 13 hodin velmi napjati, jak naše "domácí" výstava dopadně. Po relativně namáhavé práci v kruhu jsme získali ocenění V1, CAJC a dokonce po obrovské zkoušce našich nervů i BOB. Rozhodčí, paní Ing. A. Košťálová /ČR/ našemu pejskovi napsala do posudku: velmi pěkný pes v typu, s dobrou pigmentací, ucho poloklopené, korektní nůžkový skus, správné úhlení, vydatný pohyb, ocas správně nasazen a nesen.

APACHE tímto úspěchem dosáhl bodové hodnoty, aby mohl požádat o zapsání titulu Klubový Junior Champion KCHMPP ČR.

Výstavy se také zúčastnila sestra našeho pejska Tina, kerá získala ocenění V1, CAJC. Blahopřejeme.

Úspěšná bonitace APACHE

(administrator, 20. 4. 2008 23:16)

Dne 5.4.2008 proběhla v Praze bonitace v hezkém prostředí na modřanské louce. Naštěstí ani nepršelo a ani moc nesvítilo sluníčko - bylo to pod širým nebem. Do posudku, který byl s výsledkem: SPLŇUJE PODMÍNKY CHOVU, je napsáno, že náš APACHE: váží 2,40 a měří 27 cm. Tělesný rámec správný, hlava je v pořádku, mozkovna přiměřená, nosní hřbet je v pořádku, skus nůžkový, postavení špičáků správné, řezáky 6+6, oči střední, dobře uložené v barvě tmavé, uši poloklopené s osrstěním po celém uchu, krk v pořádku, trup pevný kompaktní, hřbet krátký a rovný, ocas nekupírovaný a nesený v prodloužení hřbetní linie, hrudní i pánevní končetiny v pořádku, pohyb čilý a pružný, osrstění standardní, povaha klidná se zachováním požadovaného temperamentu, varlata obě, barva sobolí.
APACHE čeká nabídky k sňatku:o))

APACHE /nový Junior Champion Slovenska/

(administrator, 30. 3. 2008 23:37)

Tento víkend jsme absolvovali dvě výstavy s naším Apachem. Sobotní klubová výstava nám chyběla k tomu, abychom mohli jít v příštím měsíci na bonitaci /ověřeno ve zpravodaji KCHMPP číslo 59./ Škoda jenom, že se nepovedla trochu lépe. Utekl nám mimo jiné především zápis Klubového Junior Šampióna. Ale to doženeme:o)

V Nitře na Slovensku jsme si v neděli navíc připsali další úspěch. Máme splněno na slovenského junior šampióna krásy. Získali jsme V1 a CAJC a pan doktor Miroslav Guniš našemu pejskovi napsal: urastěný, temperamentný pes, korektná hlava, vytrvalý krok, pekná práca v kruhu.
Ocenění BOB na Slovensku získala nádherná, do Slovenska importovaná fenka, Semicvetik Baby Success.

APACHE / nový Junior Champion ČR /

(administrator, 24. 3. 2008 20:27)

Velikonoce 2008 jsou pro našeho pejska APACHE velmi úspěšné. Na nedělní části mezinárodní výstavy v Praze mu udělil pan Otakar Vondrouš /ČR/ ocenění Výborný 1 a titul CAJC. V České republice APACHE takto splnil podmínky pro udělení titulu Junior Champion ČR. Rozhodčí o pejskovi napsal: pes spárvného rámce, pěkná hlava, skus nůžkový, dobře nesené ucho, korektní postoj a dobrý pohyb.

APACHE začal pěkně rok 2008 na Slovensku

(administrator, 27. 1. 2008 18:23)

Včera jsme s naším pejskem absolvovali sobotní maraton ve slovenském Trenčíně na Mezinárodní výstavě. SKJ zahajovala výstavní sezónu 2008 a závěrečný kruh byl velmi profesionálně moderován a řešen. Trenčín je nádherné město a přes malé nedostatky (blátivé parkoviště a tedy neskutečně zamazaný pejsci) naše výprava dopadla výborně. Pejsků našeho plemene se sice vystavovalo málo, nicméně velmi kvalitních parametrů. Ve třídě mladých se ukázala slovenská favoritka, která je velmi pěkná. Do závěrečného kola v kruhu jsme tedy vyrazili s nejistotou. APACHE si z Trenčína odnesl ocenění výborný 1, titul CAJC, a BOB.
Do posudku nám napsal pan Otakar Vondrouš /ČR/: pes správného rámcu, skus nožnicový, rovný chrbát, korektné postavenie, výborný pohyb, dobré osrstenie.

APACHE nově ve Vašem mobilu

(administrator, 30. 12. 2007 20:35)

Dnes jsme uvedli do provozu WAP našeho pejska Apache. Budeme na této wap verzi našich stránek zveřejňovat především aktuality. Pokud se z Vašeho mobilu chcete podívat na naše stránky tak zde je adresa http://russiantoy.wap4u.sk

APACHE v " PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 12/2007"

(administrator, 19. 11. 2007 22:32)

Odsouhlasili jsme redakci kinologického časopisu "PES PŘÍTEL ČLOVĚKA" uveřejnění fotografie našeho pejska z letošní mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. APACHE zde získal titul CAJC a BOB. Ćasopis bude k prodeji tento týden ve čtvrtek 22.11.2007. Jsme sami zvědavi, co tam o něm napíší:o))

APACHE končí sezonu 2007 s CAJC /ČR/

(administrator, 18. 11. 2007 18:04)

Dnes se náš pejsek APACHE účastnil poslední výstavy pořádané v ČR /ve své kategorii/. Jednalo se o XIV. Mezinárodní výstavu psů v Praze, která byla jedinečná hned z několika důvodů. Podle organizátorů výstavy toto byla největší výstava z doposud konaných v ČR. Další význam byl v možnosti pro vítěze od CAJC, a CAC výše, nomimńovat se na Cruftovu výstavu v Birminghamu 2008. Ač jsme získali potřebný titul, dozvěděli jsme se, že naše plemeno zatím v Cruft´s dog show nevystavuje. V samotném výstavním kruhu bylo k vidění mnoho zajímavostí. Jedna česká chovatelská stanice zde prozatím v zákulisí ukázala krásné štěňátko hnědého "moskeváčka". Tato barva je v ČR doposud ojedinělá. Získali jsme zde také zajímavá doporučení od zkušených chovatelů. Pro nás osobně byla také významná tím, že jsme měli možnost vyfotit současně tatínka, maminku a obě sestry našeho APACHE (více ve fotogalerii). Plemeno posuzovala rozhodčí Carol Garhöfer /Rakousko/, která udělila APACHOVI ocenění V1 + CAJC a napsala: pes dobrých proporcí, hlava s typickým samčím výrazem, pěkná hřbetní linie, pěkná přední linie, velmi pěkné zaúhlení předních i zadních končetin, velmi pěkný pohyb, korektně nasazený a nesený ocas.

APACHE boduje na NITRACANIS /Slovensko/

(administrator, 15. 11. 2007 23:16)

V neděli ráno 4.11.2007 se APACHE dostavil v plné kráse na Nitranské výstaviště celý nadšený. Byli jsme zařazeni do kruhu společně s cca 90 pudlíky, které jsme sledovali asi 5 hodin než jsme přišli na závěr na řadu. Na našem pejskovi, ostatních "moskeváčcích" a jejich handlerech bylo znát, že jsou čekáním velmi unaveni. APACHE šel jako první s plemene. Nakonec si odnesl ocenění V1 a CAJC SKJ. Kruh hodnotila paní Tatjana Urek ze Slovinska, která našemu pejskovi napsala do posudku: korektní hlava a výraz, korektní uši, chvost, úhlení. Co v posudku není: do kruhu vběhl jeden neukázněný apricot pudl, který se tam s ním začal honit. Jeho páníčkovi to bylo jedno. Vždyť oni měli přeci už po výstavě, ne!!

Kontakt

Petra Blatna (Toyen)
Prague, Czech Republic
petra.buskova@centrum.cz

Elena Valinkina (ot Valensii)
St. Petersburg, Russia
valencua@mail.ru

Renata Dolezalova (Moomoon)
Decin, Czech Republic
moomoon@seznam.cz