14.11.2010 - dnes nám Renča poslala obrázky, které pro nás nakreslila po 18-leté pauze v kreslení. Je to moc nádherné, talent se prostě nezapře :-))))
caesar_3.jpg

14.11.2010 - pár foteče z nádherné procházky s přáteli při dnešním slunečním dni :-)))

 Více foto >>>

 img_2685.jpg

13.11.2010 - Bonitace - Cézar byl úspěšně odbonitován a převzal si nádherný pohár a diplom za klubového junior šampiona :-)))

 Večerní únava po dlouhém dni .....

 

img_2597.jpg                                                           

Cezarův tatínek Cherny Bumer ot Valensii (Чёрный Бумер от Валенсии) , kterého mám moc ráda. Velkolepý pes s milou povahou a úžasným temperamentem.

 

 

 36081_172726612741218_100000116403884_650527_7331159_n.jpg

Podzimní sluneční procházku v lese si napši pejsci nadmíru užívali. Byli neustále ve střehu co kdyby ze bylo něco k lovu :-))) a Cézárek si jetě u toho sbíral šišky a vyžíral semínka.

 

Více foto>>>

 

ca281026.jpg

Dnes jsme byli na super výletě u Zdic, kde se hlavně pejskům moc líbilo. Nádherně se vyběhali a procvičili si zde  "Mouse hunting"

 

Více foto >>>

Cézárek získal Junior šampiona Ukrajiny a splnil podmínky pro udělení Klubového junior šampiona ČR.

 

1058.jpg

 

9.-10.10.2010 - Oсiння Перлина - Львiв Украiна - Эксперт Шиян Т (Украiна) / Эксперт Сенашенко Е (Россия)

 

Náš benjamínek Cézárek absolvoval cestu do dalekého města „lvů“ na Ukrajinu. Tato dvoudenní výstava měla, oproti západoevropským výstavám, jinou, hezčí, sváteční atmosféru. První den posuzovala rozhodčí Шиян Т z Ukrajiny druhý den posuzovala rozhodčí Сенашенко Е z Ruska. Cézárek zde získal ocenění 2 x JCAC, Nejlepší mladý, BOB a splnil podmínky pro titul Junior šampion Ukrajiny.  Více foto >>>

Obrazek

 

 

2.-3.10.2010 - Celje (Slovenia) - European special club show for toy breeds and poodles -  judge Anatolij Zhuk (BLR) / European dog show 2010 -  judge Rajič Branislav (SLO)

 

 

Využili jsme možnosti setkat se na Evropské výstavě 2010 v Cejle s chovateli ruských toyů z Ruska. Měli jsme možnost si jejich pejsky prohlédnout a přímo "osahat" zblízka. Vystavili jsme  zde také naše pejsky Caesara a Apache. Více výsledky >>>  Vlahou nedělní noc jsme trávili prohlídkou krásně nasvícené Ljubljany. Na cestě zpět jsme se prošli podél podzimně laděného Šmartinského jezera. Více foto >>>

Obrazek

 

 

 

 
28.9.2010 APACHE a CAESAR jdou na PROCHÁZKU :o)

26.09.2010 - NVP Brno - rozhodčí Božena Ovesná (CZ)

 

Obrazek

 

Caesar -  třída mladých - V1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB.

18.09.2010 - Speciální výstava KCHMPP - rozhodčí Dorota Zabek (PL)

Obrazek

 

Caesar - třída mladých - V3

05.09.2010 - Rodinné TRIO :-)))

Více foto >>>

Obrazek

03.09.2010 - Genetika toť mocná čarodějka :-)

Podoba Cézárka na maminku Rebeccu a babičku Schmoulu je až neuvěřitelná.  Jsem velmi ráda, že mám po nich takového chlapečka. Svou velmi kontaktní povahou dokáže rozzářit úsměv všech  lidí. PS: Někdy až s úžasem sleduji kam na ty jeho originální "vychytávky" chodí.

Obrazek

 

29.08.2010 - MVP Mladá Boleslav

Obrazek

 

Dnes proběhla mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, kterou posuzoval pro naše plemeno český expert pan Petr Řehánek.

K této výstavě lze říci asi toto: I výjimečný Albert Einstein propadal z matematiky.

Více foto a video

 

21.08.2010 - ЦАЦИБ Жемчужина Карпат 2010 - /Ужгород/ Украина

22.08.2010 - ЦАЦИБ Закарпатье 2010 - /Ужгород/ Украина

ObrazekPoprvé v tomto roce jsme využili nabídku "dog bus travel". Tentokráte jsme zamířili do ukrajinského Užhorodu na mezinárodní výstavu, kde jsme se rozhodli vystavit našeho juniora Cézara. Účast byla opravdu mezinárodní. Výstavy se hojně účastnili Lotyši a Rusové, kteří stejně jako my přicestovali autobusy. Na parkovišti bylo mnoho aut ze Slovenska a Maďarska. O konkurenci tedy nebyla nouze. Užhorod nás přivítal velmi vlídně, všude bylo vidět památky odkazující se na historii, kdy tato zakarpatská oblast byla součástí i naší republiky. Samotná výstava se konala v parku Bozdosh pod širým nebem. ObrazekPočasí nám přálo a byla velká výhoda, ža se výstava konala pod hustým stromořadím, které nás ochránilo před sluncem. První den nás posuzoval sympatický bulharský rozhodčí, pan Stefan Popov, který našemu pejskovi zadal titul JCAC. Následující den nás posuzovala srbská mezinárodní rozhodčí, paní Momcilovic Bognic Sanja. Cézárek se moc líbil a dostal ocenění JCAC, Nejlepší mladý a BOB Zakarpatie - 2010.

Více foto >>>

08.08.2010 - Výstup na Ještěd

Obrazek

Vzhledem k tomu, že všude hlásili přívalové deště a velkou vodu, tak jsme se vydali na vrchol Ještěd. Červená turistická trasa z Tetřevího sedla patřila mezi kratší varianty, ale zato pěkně příkré. Byla zde nádherná příroda a také krásný výhled na okolí.

 

 

Více foto >>>

01.08.2010 - Cézárek a jeho 10 měsíců :-)))

Obrazek

01.08.2010 - Kounovské kamenné řady

Obrazek

Dnes jsme se vydali na nádhernou vycházku za poznáním Kounovských kamenných řad. Nejen že zde byla úžasná příroda, ale našli jsme také za 30 min. 5 kg krásných pravých hřibů. Byl zde houbařský ráj, kdy člověk poklekne a vidí moře dalších hub, takže už se ani nezvedá a stále jen sbírá a sbírá. Takový pohled na samé pravé hřiby se snad nikdy nezapomíná :-))) Páníček se musel vzdát i svého svršku, abychom mohli hříbky vůbec odnést.

PS: A smaženice z nich byla prostě úžasnáááááááááá :-)))))

Více foto >>>

 

28.07.2010 - Boj o myš

Zachytili jsme několik momentek jak ruský toy dokáže zarputile bojovat o myšku, takže není žádné ořezávátko :-)) PS: "s použitím lejskací taktiky očiček - specialitka našeho Cézárka"

 

19.07.2010 - Krmení dravé zvěře

Naši pejsci při krmení. Cézárek je sice nejmenší, ale největší mafián s mile-charismatickou povahou a úžasným temperamentem.

Velký DÍK patří chovatelce Renatě Doležalové  za takto úžasného pejska.

Čekali jsme na něj hodně dlouho :-)))

 
 

18.07.2010 - Česká národní výstava psů / Mladá Boleslav/

 

 

 

ObrazekDnes si Cézárek z Mladé Boleslavi odvezl  medaili s oceněním V1, CAJC, NEJLEPŠÍ MLADÝ a krásný posudek od paní rozhodčí Olgy Dolejšové.

Video z výstavy >>>

17.07.2010 - Kokořínská příroda

ObrazekVčera jsme vyrazili na krásný výlet do kokořínské přírody. Všichni jsme si to užívali.

Více foto >>>

01.07.2010 - Apache pomáhá dětem

ObrazekDnes Apache daroval první 1/2 poplatků za krytí na dobrou věc. Poslal příspěvek pro děti prostřednictvím organizace UNICEF.

28.6.2010 - World Dog show Denmark / Herning/

ObrazekExpedice Dánsko 2010 byla pro nás úspěšná. V pátek jsme překlenuli nejdelší část cesty Praha - Flensburg. Je to německé příhraniční město s Dánkem. Podvečerní venčení jsme spojili s krátkou prohlídkou starého města. V sobotu ráno jsme dojeli do Herningu na výstavu. V průběhu dne jsme se setkávali s chovatelkami z Norska, Německa a Lotyšska, které jsme již dlouho neviděli. Sledovali jsme doprovodné programy, dogdancing a připravovali se na samotné vystavování. Naše plemeno posuzoval polský rozhodčí, Janusz Opara. Apache potvrdil výbornou ze Světové výstavy ve třídě šampionů, kterou získal již po druhé a benjamínek Ceasar vystavoval ve třídě dorostu a odvezl si velmi nadějnou. Rozhodčí vybral na první místa hezké pejsky našeho plemene, nicméně z některých ostatních posouzení jsme byli v rozpacích. Samotné závěrečné soutěže v kruhu cti byly fascinující. Každý pejsek byl vidět na vekých panelech nad kruhem. Slavnostní atmosféru dokreslovala vhodně vybraná hudba a efekty. Večer jsme se vrátili do Flensburgu, kde jsme přespali do nedělě. Nedělní dopoledne jsme věnovali prohlídce pláže, přístaviště jachet a nejbližšímu okolí. Pejsci si poprvé zaplavali v moři, lovili kraby a medůzy. Odpoledne jsme cestovali zpět, plni dojmů, napříč slavnostně naladěným Německem za zvuku vuvuzel, mávání vlajek a písničky z mistrovstí světa, "wavi´n flag".

 

Foto expedice >>> / Foto výstava  >>>  / Video výstava  >>>

 

19.6.2010 - výlet

Nádvoří budyňského Vodního hradu obsadili šermíři a rytíři na slavnosti Budyňské koruny. Jedlo se, pilo se a bojovalo se. Z Budyně nad Ohří jsme s pejskama zamířili do Roudnice nad Labem do krásného prostředí, kde se mohli pořádně vyběhat. Více foto >>>

 

Obrazek

13.6.2010 - Klubová výstava /Mladá Boleslav/

O víkendu jsme se byli podívat na klubové výstavě. Více foto >>>

Obrazek

22.5.2010 - Национальная монопородная выставка  ранга ЧЕМПИОН  КЛУБА /Москва/

CAESAR IMPERATOR Moomoon (8th month)

 

Již dlouho jsme se chystali navštívit velkou klubovou výstavu Ruských toyů v Moskvě, která se pořádá pouze jedenkrát ročně.  Vzhledem k této jedinečnosti jsme se nakonec rozhodli překonat papírové překážky, které s sebou přináší letecká přeprava psů mimo EU, a naše chlapíky také vystavit. První návštěva Moskvy je strhující zážitek a ve spojení s výstavou, která čítala 276 ruských toyů  je to pro nás v tomto roce kynologická událost číslo 1.

Výstava se konala na moskevském fotbalovém krytém stadionu CSKA. Začala v 10 hodin ráno a zkončila se kolem 21 hodiny večer. Celou tuto výstavu hodnotila paní rozhodčí Ludmila Jurievna MUN, které vyjadřujeme obdiv, protože posuzovala celých 11 hodin s malinkatou přestávkou. Paní Mun u pejsků nejprve hodnotila typ, následně je posuzovala v pohybu a nakonec jejich povahu.

Náš pejsek, kterého jsme představili ve třídě šampionů bohužel nepostoupil do užšího výběru, avšak benjamínek naší výpravy, Caesar Imperator Moomoon, na této klubové výstavě zazářil. Paní rozhodčí ocenila jeho typ, výborný pohyb. V závěrečném hodnocení povahy si získal body na svou stranu temperamentem a vybojoval pro Českou republiku "ZLATO" ve třídě dorostu, mezi dalšími sedmi krásnými psíky své třídy.Diplom CAESAR IMPERATOR Moomoon

Naše průvodkyně na výstavě, Naděžda Bobyleva (ch.s. S mysa Pur-Navolok), nás seznámila s mnoha dalšími chovatelkami. Velmi jí za to děkujeme. Všechny chovatelky k nám byly velmi příjemné a měli jsme možnost podívat se na jejich nádherné pejsky.

Velmi také děkujeme generální tajemnici klubu, za její vlídné přijetí a děkujeme za ročenku RKF, kterou nám předala. V této ročence je publikován také standard Ruského toye, který obsahuje nové barvy, které zatím ještě čekají na schválení u FCI.

Obvzláště pak děkujeme panu prezidentovi klubu, Valerii Leonidoviči Novikovovi. S velkým díkem jsme přijali jeho nabídku, že nás provede centrem Moskvy. Pan prezident je velmi vtipný a prožili jsme s ním velmi pěkné nedělní odpoledne při prohlídce Rudého náměstí, Kremlu a jeho sedmi chrámů. Dozvěděli jsme se při tom hodně zajímavého z moskevských reálií a také chovu "Moskeváčků".

Pondělní odpoledne jsme se pak jeli podívat na Vorobjovy gory (Vrabčí hory), odkud je pěkný výhled na celé město. Odpoledne nás pak čekal odlet do Prahy, který utekl stejně tak rychle, jako celý pobyt v Moskvě. 

V I D E O  /  В И Д Е О

 

16.5.2010 - Springduodanube /Bratislava/

ObrazekZa velmi deštivých okolností jsme se dostali na bratislavské výstaviště, kde se konala v neděli jubilejní X. Středo-východoevropská výstava psů. I přes nepřízeň počasí byla atmosféra výstavy hodna pochvaly.

Na výstavu zavítala nová slovensko-rakouská majitelka moskeváčků a těsně se minula se současným významným chovatelem ruských toyů ze stanice Little Rogue.

Cézárek se také setkal se sestřičkou, která žije se svou majitelkou na Slovensku.

Naše plemeno posuzoval pan Štefan Šinko /Slovinsko/ a Cézárek od něj získal ocenění VN1 a Apache V1, CAC.

Ocenění BOB získal mladý, polský pejsek, který je pěkný v typu >>>

9.5.2010 - Internationale Rassehundeausstellung /Salzburg/

ObrazekPo roce jsme navštívili výstavu v Salzburgu. Tuto výstavu jsme vybrali záměrně, jelikož již minulý rok nás uchvátila příroda v okolí tohoto města, zejména Rakouská jezera (Mondsee, Altersee, Traunsee). Naše plemeno bylo prezentováno hned po ránu, takže jsme měli celý den na prohlídku těchto krásných jezer. Navštívili jsme všechny tři, ale nakonec jsme zakotvili u jezera Traunsee, které je obklopeno úžasnou přírodou. Na jeho břehu jsme poobědvali a udělali pár fotografií.

Plemeno ruský toy posuzoval pan rozhodčí Iuza  Beradze (Gruzie) a naši pejsci si od něj odnesli ocenění: CAESAR IMPERATOR Moomoon: Vielversprechend 1, APACHE KING OF PETS ze Zlaté JalnyVorzüglich 1, CACA, CACIB, BOB a splnil podmínky pro "Šapmiona Rakouska"

Náš benjamínek Cézárek si svou povahou dokázal strhnout veškerou pozornost kolemjdoucích i kolemsedících :-)

Více foto z výstavy  >>>

2.5.2010 - Mezinárodní výstava psů /Praha/

Obrazek

 

 

 

 

 

Cézárek si odnesl od pana rozhodčího Václavíka z mezinárodní výstavy v Praze ocenění "Velmi nadějný 1".

 

Více foto z výstavy  >>>

 

 

25.4.2010 - Mezinárodní výstava psů / České Budějovice/

ObrazekS naším benjamínkem Cézárkem, jsme se v rámci tréningu zúčastnili mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích.

Cézárek zaujal paní rozhodčí Jílkovou zejména svou temperamentní povahou. Získal ocenění Velmi nadějný 1.

Nejlepší z plemene (BOB) získala TINKA, sestra našeho APAČE. Tímto jí gratulujeme.

 

Více foto z výstavy >>>

 

 
17.-18.4.2010 - Špeciálna a klubová výstava psov KCHPP SK / Remata/

ObrazekJako každoročně jsme se tento víkend zúčastnili výstav pořádaných slovenským Klubem chovatelů málopočetných plemen psů v překrásném slovenském, horském středisku Remata nedaleko od Prievidze. Víkend přinesl mnoho změn. Prví den proběhla výstava Speciální se zadáváním CAC a druhý den výstava Klubová bez zadávání CAC.  Speciálku pozuzoval pan Miroslav Václavík a Klubovku pan Leoš Jančík. Na této výstavě se všem zůčastněným potvrdilo, že "není malých výstav". Oba rozhodčí využili celé spektrum hodnotících známek. často se objevovali i známky velmi dobré a dobré. Nezáleželo moc na tom, kolik psů bylo v jednom plemeni přihlášeno. Líbilo se nám, že oba rozhodčí jasně a zřetelně všem přítomným sdělili hodnocení a pro publikum vše pěkně zopakovali i s posudkem.

Jak je z obrázku patrné, naši pejsi plemene Ruský toy si odvezli nádherné pohárky a výborné posudky.Obrazek

Náš nejmladší "účastník zájezdu" Caesar Imperator z chovatelské stanice Moomoon se v obou dnech účastnil ve třídě dorostu. Nejenom, že získal ocenění Velmi nadějná 1. V závěrečných soutěžích v konkurenci ostatních plemen získal ocenění BIS-I. (dorost).

Apache King of Pets z chovatelské stanice ze Zlaté Jalny, který se výstav KCHMPP SK účastnil již po třetí, získal od obou rozhodčích ocenění BOB, V1, CAC. Dále dostal dvakrát certifikát CC. Toto je další novinka klubu. Od tohoto roku se nejlepším jedincům zadávají certifikáty CC (Certifikát Club). Protože Apache již částečně splnil v minulých letech podmínky na udělení Klubového šampionátu a těmito dvěma CC je potvrdil, odvážel si z Rematy titul Klubový šampion KCHMPP SK a Klubový vítěz roku 2010.

Páníčkové jej také přihlásili do bodové soutěže o Psa roku. Protože byl tento rok Apache ve vystavování velmi pilný a nastřádal spoutu bodíků, získal s velkým bodovým náskokem prestižní ocenění KCHMPP SK - Najúspešnější zahraničný pes roka 2009.

ObrazekVelkou perlou tohoto slunečného víkendu byla pro našeho Apache závěrečná soutěž Klubové výstavy, kde vybíral pan Leoš Jančík asi z dvacítky jedinců ostatních plemen nejlepší psy výstavy. Apache získal další velmi prestižní ocenění, BIS III (nejlepší pes výstavy).

Věříme, že potomci Apache, kteří se nedávno narodili v chovatelské stanici OLPEMI, najdou hodné páníčky a budou stejně výstavně úspěšní jako jejich "papínek" :o))

Více foto z výstav >>> 

 

 
04.04.2010

O Velikonočních svátcích jsem zavítali do Zlivi, kde jsme hodovali, oslavovali a také cestovali.

Více foto >>>

Obrazek

Zlivská pohodička :-)))

 

  

16.3.2010

Zaktualizovali jsme seznam výstav, které plánujeme navštívit.

 

15.03.2010

Cézárek se svojí maminkou Bekynou

Obrazek

06.03.2010 - XV. Jihočeská oblastní výstava psů v Českých Budějovicích

Na své první výstavě  se Ceazárek rozcvičil ve výstavním kruhu což následně zúročil v závěrečné výstavní soutěži. Zaujal paní rozhočí Alenu Auerbach, která jej vybrala na "bednu" a získal od ní ocenění BEST PUPPY 3 v konkurenci patnácti dalších štěňátek různých plemen.

Více video >>>

Best of puppy III.

25.2.2010

Za 4 dny oslaví Ceazárek 5 měsíců, tak jsme mu dnes udělali skoro narozeninové fotografie. Cézar a jeho vítr ve vlasech :-)))

Foto č.1 >>>, Foto č.2 >>>, Foto č.3 >>>

Obrazek

momentální váha: 1770g

25.2.2010

ObrazekO víkendu jsme byli ve Zlivi na babiččiných 85 narozeninách. Pořádně jsme je oslavili a také jsme se kochali procházkami jihočeskou zimní krajinou.

Více foto >>>

 

14.2.2010

Přidána nová rubrika in memoriam.

2.2.2010

Jedna domácí fotečka Cézárka :-)

Obrazek

25.1.2010

Podařilo se nám vyfotit jak se dělají ruské válečky :-))) a také pár domácích portrétů našich rusáčků. Více foto >>>

Obrazek

 

20.1.2010

Přidali jsme několik snímků ze zimního venčení na prosecké louce. Více foto >>>

Obrazek

 

 

17.01.2010

Obrazek

 

 

 

 

 

Miloš postavil v sobotu sněhuláka. Lidé si ho fotili a pejsci se ho děsili :-))) 

Více video psí hrdinové >>>

 

10.01.2010

Dnes jsme se byli podívat na Cézárkovi sestřičky, které rostou do krásy :-)

Obrazek

 

01.01.2010

ObrazekPrvní den nového roku naši pejsi s jejich kamarádkou Karou prohnali po lese pár myší a zajíců. I když jim všichni utekli, tak si to velice úžívali.

Také jsme nezapoměli dát zvířátkům pár jablek a mrkve do krmelce :-)))

Více foto >>> 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spící a bdící ušák :-)))

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Cezárkův tatínek Чёрный Бумер от Валенсии (Cherny Bumer ot Valencii) je nádherný pes, s neobyčejným temperamentem a milou povahou. 

 

Kontakt

Petra Blatna (Toyen)
Prague, Czech Republic
petra.buskova@centrum.cz

Elena Valinkina (ot Valensii)
St. Petersburg, Russia
valencua@mail.ru

Renata Dolezalova (Moomoon)
Decin, Czech Republic
moomoon@seznam.cz